SZPARAGOWA WIOSNA

 • AUTHOR: // CATEGORY: Akcje | Promocje

  No Comments

  Sezon szparagowy w pełni:) Jak my to kochamy!
  Sezon na szparagi trwa od przełomu kwietnia i maja do czerwca. W Polsce białe szparagi kończą się szybciej – z późniejszych odmian uprawiane są tylko szparagi zielone (tak donosi wywiad z warzywniaka ;). Szparagi zawierają znaczne ilości cennych składników mineralnych i witamin, ale najważniejsze, że są przepyszne! Zapraszamy na świeżą dostawę szparagów. Są pyszne.
  Nowość w naszej ofercie! Na życzenie zapracowanych wprowadzamy do oferty – OBRANE świeże szparagi. Odmiana biała, zbierana przed 3 rano. Prosto z Gospodarstwa Rolniczego pod Krzyżem Wielkopolskim. Po krótkim ugotowaniu- chrupiące, lekko słodkie, pyszne. Mniam.
  Czy wiecie, że największym producentem szparagów jest Wielkopolska a najwięcej je się ich właśnie w Poznaniu? Zresztą szparag to fenomenalne warzywo.
  Szparag może się poszczycić tradycją, która liczy około 4500 lat. Starożytni Rzymianie byli entuzjastami, a zarazem największymi zjadaczami szparagów w ówczesnych czasach.
  Pochodzenie szparagów przypisywane jest również Azji. Starożytni Chińczycy znali je zarówno jako środek od kaszlu, jak i jarzynę o właściwościach afrodyzyjnych.

  Największym producentem szparagów na świecie jest Peru.Jarzyna uważana generalnie jako dietetyczna. Zawiera niewielką ilość białka i tłuszczów. Wbrew różnym opiniom, szparagi nie są warzywem pozbawionym wartości odżywczych, natomiast należą do niskokalorycznych.

  100 g dostarcza nam 15 kcal, karoten, witaminę C, witaminy B, B2, magnez, fosfor, sole potasowe, sód, wapń, asparaginę. Substancje azotowe i siarkowe pobudzająco działającą na nerki, a zarazem są pomocne w leczeniu kamicy nerkowej (starożytni Grecy stosowali szparagi jako lek przeciwko schorzeniom wątroby). Kolejną zaletą jest obecność błonnika, który coraz częściej zostaje doceniany. Wpływa korzystnie na trawienie – pobudza perystaltykę jelit. Z punktu widzenia medycznego najbardziej wartościowy jest korzeń.
  ZS_wpis_strona123

COMMENTS

0 Responses to Szparagowa wiosna

LEAVE A REPLY

FILL THE FIELDS TO LEAVE A REPLY. Your email address will not be published.