ZA CO KOCHAMY MĄKĘ MIGDAŁOWĄ?

 • AUTHOR: // CATEGORY: Akcje | Promocje

  No Comments

  Niedawno pojawiła się w polskich sklepach i bardzo nieśmiało zdobywa popularność. Dla nas była miłością od pierwszego spróbowania? Dlaczego warto jej używać?

  1. Zdrowie

  Mąka migdałowa zawiera wszystkie cudowne dla zdrowia właściwości migdałów – jest niezwykle bogatym źródłem witaminy E, która ma zbawienne działanie na skórę i zapobiega starzeniu się. Wskutek zmiany struktury, mąka ma mniej nienasyconych kwasów tłuszczowych niż migdały, lecz zawiera zbliżoną ilość dobrze przyswajalnego białka roślinnego. Dzięki temu w potrawach syci. Wypieki na jej podstawie należy słodzić, więc nie można nazwać jej wykorzystania stricte dietetycznym. Jednakże jeśli już piec (co samo przez się do odchudzających czynności nie należy), dlaczego nie robić tego z korzyścią dla zdrowia?

  2. Brak glutenu

  Coraz większa część naszej populacji ma problemy z przyswajaniem glutenu. Choć z celiakią boryka się tylko 1% społeczeństwa, nietolerancja glutenu może dotyczyć nawet 40%. Jedynym skutecznym sposobem na zachowanie zdrowia przez bezglutenowców jest wykluczenie z diety wywołujących reakcję alergiczną produktów. Ze względu na swoją plastyczność mąka migdałowa jest jedną z najlepszych mąk do zastąpienia mąki pszennej w wypiekach – zwłaszcza w połączeniu z mąką ryżową bądź jaglaną. Zawarte w niej białko (podobnie jak białko w mące pszennej czy żytniej – gluten) nadaje wypiekom strukturę, a smak mąki samej w sobie nie jest na tyle intensywny, by przyćmić inne smaki dodawane do wypieku (np. owoce).

  3. Pożywność

  Mąka migdałowa jest zaskakująco sycąca. Do tego stopnia, że kawałek ciasta jest w stanie równie nasycić jak porządne śniadanie. Dlaczego? Mąka migdałowa zawiera 20 g białka na 100 g (biała mąka – 13 g). Podobną zawartość białka posiadają piersi z kurczaka albo soczewica.

  4. Niski indeks glikemiczny

  Mąka bezglutenowa nadaje się nie tylko dla bezglutenowców – jest dobrym rozwiązaniem również dla cukrzyków. Ze względu na wysoką zawartość białka i zbawiennych, naturalnych tłuszczów ma niski indeks glikemiczny, przez co nie powoduje w organizmie gwałtownych wyrzutów insuliny oraz skoków poziomu cukru. Nawet cukrzycy bezpiecznie mogą ją dodawać do placków, naleśników i wypieków.

  5. Smak

  Wymieniając zalety mąki migdałowej, nie można pominąć największej – jej niesamowitego smaku. Posiada naturalną, delikatną słodycz, która jednakże nie jest nachalna i bardzo intensywna. Długo pozostaje w ustach i jest niepowtarzalna.

   

COMMENTS

0 Responses to Za co kochamy mąkę migdałową?

LEAVE A REPLY

FILL THE FIELDS TO LEAVE A REPLY. Your email address will not be published.